Menepoz ve Cinsel Hayat

Pek çok kadın için menepoz dönemi artık cinselliğin bittiği cinselliğin tamamen kapatıldığı bir dönem olarak düşünülmektedir. Halbuki cinsellik doğumdan mezara kadar bizimle olan bir bütündür.

Cinsel hayat belli bir dönemde yaşanıp daha sonra herhangi bir dönemde kapatılacak eser değildir. Dolayısıyla Menepoza giren kadınlara yaşam değişikliklerindeki bir takım uyum sağlamaları gerektiğini anlatmakta ve menepozda da cinselliğin yaşanabileceğini öğretmekteyiz.

Elbette menepoz döneminde vücudumuzda bir takım değişiklikler meydana gelmektedir. Sıcak basmaları hormonel değişikliklere bağlı,gece uykusuzlukları, vajinal bölgede daha bir sekrozkonik bağlı olarak kuru hissi veya cinsel ilişki de agri, acı hissi olabilmektedir.

Ama bunların hepsinin çözümü tarafından elde edeceğiniz bilgiler le tedavi yöntemleri ile cinselliği aynen doğurganlık döneminde olduğu gibi yaşayabilirsiniz. Elbette burada eşinde etkisi var yani menepoz dönemindeki kadınlar bir miktar libodo da artış hissedebilmekte dirler.

Yani cinsel istekte belli hormonlarin azalıp belli hormonlarin artışına bağlı olarak bir miktar cinsel isteklerinin arttıklarını bize ifade ederler ancak este olan bir takım problemler erkekteki iktidarsızlık veya ereksiyon problemleri dediğimiz bir takım problemler kadının bu cinsel isteğini baskılamasına neden olmaktadır.

Dolayisiyla biz tedavileri mutlaka eş ile almasını önermekteyiz. Menepozun bir kayıp veya kapatılmış dönem değil cinselliğin aynı şekilde devam edebileceği bir dönem oldugunu hatırlatmak isteriz.