Prostat ameliyatından sonra cinsel yaşam

Prostat ameliyatından sonra cinsel yaşam aksine daha iyi olmaktadır. Şöyle ki prostat ameliyatı olmayan bir kişi gece en assagi 2 veya 3 kere idrara kalkar bu 2,3 kere idrara kalkması ve diğer psikolojik problemleri Cinsel isteği problemlerine yol açar.

Şöyle ki, insan gece gece bazen rem uykusuna dalar rem uykusu sırasında Cinsel isteği olur penisin beslenmesinde ve gelişmesinde önemli rol oynar. Dolayisiyla bu gece kalkmalar ortadan kaldırıldığında kişi daha çok huzura kavusucak ve Cinsel isteği problemleri ortadan kalkacaktır.

Ancak prostat ameliyatından sonra meni ileriye atılamaz geriye kaçar.iyi huylu prostat büyümesi ameliyat larindan sonra bu ister açık ameliyat olsun, ister tur ameliyatı olsun,ister lazer ameliyatı olsun bu ameliyat lardan sonra hiç bir şekilde hiç bir şekilde cinsel işlev bozulmaz sertleşme bozulmaz.

Ancak şu olur, bu ameliyatlardan sonra meni gelmeyebilir bunun hiç bir zararı yoktur sadece çocuk olmayabilir. Onun dışında cinsel islevlerde herhangi bir bozulma olmaz.bu meni hastaların yüzde 60 65 inde gelmez bir kismindada gelebilir.

Bunun gelmesinin sebebi prostat alındığı için normalde prostat gelen meninin dışarıya atılmasını sagliyor mesane boyutunu kapatarak dışarıya gelmesini sağlıyor.

Protatin ordan alındığı için dogalen içeriye dokuluyor akiyor bununda sağlık açısından hiç bir mahsuru yoktur.